Van der Vlist steviger in het zadel


Joost van der Vlist is opgelucht dat VVH 4 na 280 dagen (tweehonderdtachtig…) dagen eindelijk weer eens een zege heeft geboekt.

Na vijf gelijke en 17 verlies partijen hebben de Haastrechtenaren de eerste zege binnen. ‘Dit is heel belangrijk, dit hadden we nodig. We hebben een dubbel zo zwaar programma als de meeste ploegen, daar moet je ook rekening mee houden. Je moet winnen, daar gaat het om. Het kan altijd beter, maar we kwamen er een aantal keer gevaarlijk uit, scoorden en gaven zoals gewoonlijk weer eens te veel weg. Daar gaat het uiteindelijk om,’ aldus Van der Vlist.

Van der Vlist begreep ook dat het voetballend nooit altijd even sterk was, maar zag wel wat beleving bij zijn ploeg. ‘De jongens waren gretig en gingen ervoor. Af en toe, zeker in de tweede helft, waren we iets te gehaast in de manier van spelen. Daardoor leverden we de bal keer op keer weer eens in en moesten we vaak op en neer. Dat had meer gecontroleerd gekund. De uitvoering kan beter, maar we zijn blij met deze drie punten.’

Op de trainingen gaat het VVH 4 tot nu toe beter af. Van der Vlist hikte daarom enigszins tegen een zege op. ‘De opluchting is er. Het is gewoon belangrijk dat we punten pakken. De jongens hebben sinds dag één keihard gewerkt om resultaat te boeken. Dan lukt het en zie je stapje voor stapje dat we beter worden.’

Brand
Van der Vlist haalde Arjan Brand al na een twintig minuten van het veld. Daar was de rechtsback helemaal niet blij mee. ‘Maar ik was vooral boos op mezelf, omdat het niet lukte’, reageerde Brand. ‘Ik had een goed gevoel, één keertje getraind en tot 04.00 uur staan zuipen op tentfeest Vlist. Toen ik de wedstrijd begon, voelde mijn bovenbenen, mijn nek en mijn rug wel wat stijf aan. Daardoor was de wissel achteraf gezien ook een goede keuze. Ik wilde een goede lijn doortrekken, dat is helaas niet gelukt.’

Tropenjaren
Na jaren van overwinningen en oogstrelend voetbal waren de laatste 280 dagen geen pretje voor Van der Vlist. De trainer van Haastrecht 4 won twee keer het kampioenschap en werd drie keer uitgeroepen tot ‘beste trainer van de Krimpenerwaard’ maar toch was het niet allemaal hosanna. De 280 dagen zonder overwinning hebben diepe wonden geslagen bij de ooit zo gevierde coach. “Normaal gesproken zijn 280 dagen zonder overwinning einde verhaal”, blikt de 41-jarige Haastrechtenaar terug. “Ik voelde ook dat het niet veel langer had moeten duren. Uiteindelijk betekende de komst van die muziekbox voor mij bijna het einde. Hij (Ramon J.) was echter heel overtuigend en zei dat muziek ons alleen maar beter zou maken. Alleen de resultaten waren er niet…………… Toch heeft die muziekbox mij en de club geholpen. Zijn aanwezigheid was genoeg. Ik zie dan ook geen reden om de vertrouwensrelatie met Ramon J. als persoon én als wisselspeler te verbreken.

Donderdag gaan we weer trainen en dan is er gewoon weer plaats voor Ramon. Alleen mag hij zijn muziekbox voortaan thuislaten, hahahahaha”